Voggisper

Comments · 2 Views

Криптопроєкт творця ChatGPT викликав фурор по всьому світу

Проєкт Worldcoin, заснований Семом Альтманом, генеральним директором OpenAI, сканує очні яблука користувачів в обмін на цифровий ідентифікатор і безкоштовну криптовалюту. Попри побоювання з приводу конфіденційності, цей сервіс привернув увагу людей 

Криптовалюта від розробника ChatGPT повсюдно спровокувала черги на сканування очей. Люди по всьому світу сканують свої очні яблука в обмін на цифровий ідентифікатор і обіцянку отримати безкоштовну криптовалюту, повідомляє Reuters.

 

Проєкт стартував у понеділок, найбільший ажіотаж відзначається у Великій Британії, Японії та Індії. Люди шикувалися в чергу перед блискучим срібним глобусом на сканування райдужної оболонки ока, щоб отримати 25 безкоштовних токенів Worldcoin (WLD). За словами компанії, саме таку суму можуть отримати верифіковані користувачі.

 

У підсумку кількість тих, хто пройшов через процедуру, приблизно оцінюють у 2 млн у 120 країнах.

 

 

Ризики безпеки

Люди не звертають уваги на побоювання прихильників конфіденційності та регуляторів даних.

 

Збір даних Worldcoin – це “потенційний кошмар для приватного життя”, – заявила організація Electronic Privacy Information Center, що виступає в США за захист приватного життя.

 

Британська організація Big Brother Watch, що займається питаннями захисту приватного життя, заявила, що існує ризик злому або використання біометричних даних.

 

“Системи цифрових ідентифікаторів посилюють державний і корпоративний контроль над життям людей і рідко виправдовують ті виняткові переваги, які їм приписують технократи”, – заявила старший фахівець із захисту прав людини Мадлен Стоун (Madeleine Stone).

Цікаве на тему: Творець ChatGPT знайшов спосіб змінити банківську систему.

 

 

На сайті компанії йдеться про те, що проєкт є “повністю приватним” і що біометричні дані або видаляють, або користувачі можуть вибрати їхнє зберігання в зашифрованому вигляді.

 

Водночас у документації політики конфіденційності Worldcoin йдеться про те, що дані можуть бути передані субпідрядникам і, можливо, будуть доступні урядам і владі.

 

Ризики подібного можна помітити вже зараз, британський регулятор даних повідомив агентству Reuters, що він робить запити з приводу запуску Worldcoin у Великій Британії.

 

Скільки отримують ті, хто пройшов “верифікацію”

У вівторок на найбільшій у світі біржі Binance токени Worldcoin торгувалися близько 2,30 дол.

 

Курс постійно змінюється, проте приблизно 25 безкоштовних токенів можна було б продати за 70-80 дол.

 

 

Для багатьох користувачів обіцянка фінансової вигоди від використання криптомонет виявилася достатньою, щоб передати особисті дані.

 

Деталі процедури та реакція людей

Представники Worldcoin показували потоку людей, як завантажити застосунок і пройти сканування, а потім роздавали безкоштовні футболки та наліпки з написом “Верифікована людина”.

 

Крістіан, 34-річний графічний дизайнер, сказав, що взяв участь в акції, тому що був “заінтригований”. Він стежить за розвитком штучного інтелекту (ШІ) і криптовалют, купуючи криптовалюти “просто так”.

 

“Я думаю, що в майбутньому штучний інтелект буде важко відрізнити від людини, і я думаю, що це потенційно вирішує цю проблему, і це досить дивно”, – сказав він, відмовившись назвати своє повне ім’я з міркувань конфіденційності.

Алі, 22-річний студент хімічного факультету, який вклав частину свого студентського кредиту в криптовалюту, сказав, що, за його розрахунками, 25 безкоштовних токенів можна продати за 70-80 дол. за поточними цінами.

 

“Я розповів про це своєму братові сьогодні вранці. Я сказав йому: “Це “безкоштовні” гроші, хочеш піти зі мною, щоб отримати їх?”””.

Крістіан і Алі сказали, що не читали політику конфіденційності Worldcoin, в якій ідеться про те, що дані можуть бути передані субпідрядникам і можуть бути доступні урядам і владі, хоча в ній також ідеться про те, що компанія вживає заходів для зниження ризиків і використовує шифрування для запобігання несанкціонованому доступу.

 

“Це досить тривожно, але я думаю, що наразі наші дані є у багатьох компаній”, – сказав Алі.

Більшість опитаних у торговому центрі в Бенгалуру (Індія) заявили, що їх не турбує питання конфіденційності.

 

Один із нових користувачів, 18-річний студент комерційного факультету Суджит, сказав, що він не читав дрібний шрифт Worldcoin і насправді не турбується про конфіденційність. За його словами, він інвестує в криптовалюту ті невеликі кишенькові гроші, які отримує від сім’ї.

 

“Коли я проходив повз, вони запитали мене, чи не хочеш ти отримати кілька безкоштовних монет? І (я подумав) чому б і ні?” – сказав він.

Через не зовсім звичний підхід до створення криптоактиву, токен уже викликав суперечки в Кремнієвій долині. Альтман планує використовувати технологію сканування очного яблука для створення глобальної системи ідентифікації, яку можна буде застосувати для отримання вільного доступу до криптовалюти Worldcoin. Інші розробники вважають, що це може спричинити проблеми з аутентифікацією і навіть зі здоров’ям користувачів.

 

Користувачі розповіли, що вони порівнюють побоювання з приводу збору даних з цікавістю до проєкту, який, за їхніми словами, видав ідентифікатори більш ніж двом мільйонам осіб у 120 країнах, в основному протягом пробного періоду за останні два роки.

 

“Є певний ризик у тому, що компанія збиратиме дані ваших власних очей, але мені подобається слідкувати за найсучаснішими криптопроектами”, – сказав 33-річний Саєкі Сасакі.

І додав:

 

“Мені було трохи страшно, але тепер я зробив це і не можу взяти свої слова назад”.

Контекст

Проєкт Worldcoin, заснований Семом Альтманом, генеральним директором компанії OpenAI, що розробляє ChatGPT, стверджує, що його мета – створення нової “ідентифікаційної та фінансової мережі”, а цифровий ідентифікатор дасть змогу користувачам, крім іншого, підтверджувати в Інтернеті, що вони люди, а не боти.

 

У ньому використовується World ID – “цифровий паспорт”, який підтверджує, що користувачі не є ботами зі штучним інтелектом (ШІ). Для отримання World ID необхідно особисто сфотографувати райдужну оболонку ока за допомогою “сфери” Worldcoin – пристрою розміром із кулю для боулінгу. Після перевірки “людяності” користувача сфера створює World ID.

 

Цікаве на тему: Творець ChatGPT запускає криптопроєкт.

 

У період бета-тестування Worldcoin створив базу користувачів у 2 млн осіб. Після запуску компанія поширила свою діяльність з випуску “орбінгу” на 35 міст у 20 країнах. Ті, хто реєструється в певних країнах, отримують як заохочення токен Worldcoin WLD. Це монета, яка буде використовуватися в екосистемі проєкту. Про лістинг нової монети повідомили такі криптобіржі як: Binance, Bybit і OKX.

 

У перший день торгів ціна WLD різко зросла, досягнувши піку в $5,29 на біржі Binance. На момент написання матеріалу він торгується за ціною $2,49 з початкової ціни $0,15. Обсяг торгів за день досяг $25,1 млн.

 

Що таке Worldcoin?

Worldcoin — це глобальна криптовалюта, яка буде доступною кожній людині на планеті, незалежно від того, чи має вона банківський рахунок на своє ім’я, чи ні. Хоча Worldcoin існує з 2013 року, глобального визнання вона домоглася тільки 2021 року, коли було представлено стратегію поширення монети.

 

Амбітний план Worldcoin полягає в тому, щоб протягом найближчих двох років зареєструвати один мільярд користувачів. У компанії Tools for Humanity запропонували людям у всьому світі безплатні токени Worldcoin (WLD) в обмін на сканування їхньої райдужної оболонки ока за допомогою пристрою під назвою The Orb.

 

Орби доступні в Аргентині, Чилі, Індії, Кенії, Португалії та Іспанії. У цих країнах працюють оператори Worldcoin ― місцеві компанії, які володіють орбами, відповідають на питання про Worldcoin та допомагають отримати World ID.

 

На думку розробників, за допомогою проєкту можна отримати унікальний ідентифікатор (IrisCode), який допоможе авторизуватися і реєструватися на різних платформах, не розкриваючи свою реальну особистість перед третьою стороною. Такий підхід, як вважають розробники, дає змогу інтернет-користувачам зберігати анонімність і підвищує безпеку, шляхом відмови від поширення персональної інформації в мережі.

 

Крім того, це дасть змогу відрізнити реальних людей від ботів, що стає актуальною проблемою після появи ChatGPT.

 

World ID можна використовувати:

 

для захисту від ботів та підтвердження особи в соціальних мережах;

для голосувань у DAO або онлайн-опитуваннях;

для захисту від шахраїв та фейкових відгуків на торгових майданчиках;

під час розподілу виплат, стипендій, державної допомоги або еїрдропів.

Кінцева мета засновників компанії ─ створити версію універсального базового доходу для криптовалютної епохи й при цьому забезпечити доступ до банківських послуг якомога більшій кількості людей.

 

Worldcoin використовує інноваційний метод збору та зберігання інформації. Для отримання World ID не потрібно надавати особисті дані, такі як ім’я, номер телефону, email або домашню адресу. Достатньо лише дати згоду на сканування очей і встановити застосунок World App на смартфон.

 

 

Read more
Comments